Hakkımızda

Hakkımızda

1986 yılında Elektrik malzemeleri ve tahahhüt çalışmaları ile iş hayatına giriş yapan Yapılcanlar Grup, tarımsal sulama ve malzeme satışı ile bütünleşip sektörde söz sahibi olmuştur.

 

Devam eden süreçte tarım arazileri satın alarak modern sulu tarım tekniklerini İç anadolu bölgesinde ilk uygulayanlardan olup bölgedeki tarımsal ürün desenini çeşitlendirerek bölge tarımına güç ve katkı sağlamıştır. Sektörde sürekli büyüyen şirketimiz tarım sektörünü daha verimli kılmak amacıyla damızlık büyükbaş hayvancılık sektörünü bünyesine katmıştır.

 

Amerika, Almanya, Avusturya gibi ülkelerden damızlık gebe düve ithalatı yaparak sektöründe söz sahibi olmuştur.

 

Tarım bakanlığınca ortak yürütülen damızlık düve temin merkezi - Düvebank projesinde bölgede tedarikçi firma olarak ithal ettiği; kaliteli genetiği olan damızlık genç düvelere işinin uzmanı,seçkin teknik kadroları, kaliteli sperm ile suni tohumlama yaparak ülkemizin ihtiyacı olan birinci sınıf damızlık gebe düveleri ülkemize kazandırmaktadır.

 

Diğer taraftan mevcut hayvan varlığı itibarıyla sorun haline gelen hayvan gübrelerini çevreci tutumumuzla gaz’a dönüştürerek bio gaz tesisi kurmuş olup,tesiste üretilen gaz’ı elektirik enerjisine dönüştürerek ülkemizin ihtiyacı olan enerjiyi kulanıma sunmuştur.

 

Yenilenebilir enerji sektörüyle buluşan Yapılcanlar Grup bölgesinde güneş enerji santrali kurarak ülkemizin ihtiyacı olan elektirik üretimine katkıda bulunmaktadır.

 

Yapılcanlar Grup olarak, Aksaray-konya yolu üzerinde bulunan uluslararası standartlarda, kaliteli hizmet ve ürün sağlayan; Turistik dinlenme tesisiyle her gün seçkin otobüs firmaları ve yerli yabancı binlerce misafiri ağırlamaktadır. Günlük sağlanan malzemelerle her zaman taze, lezzetli olarak Ziyaretçilere sunulmaktadır.

Yapılcanlar Grup İç anadolu bölgesinin kalkınmasında sahip olduğu stratejik yapısı ile Türkiye ekonomisine ve yararına projeler sunmaya devam edecektir.

 

Not : okumada siyah çizgi geçişlerini 2 sn boşlukla okuyunuz.